Distribucinis transportas
Konteinerių gabenimas
Statybinė technika
Komunalinė/ specializuota technika
Sunkvežimis - transporto priemonė, sukonstruota kroviniams vežti. Žodis sunkvežimis turi gana plati sąvoka, ir apima abu traktorius ir komercinias transporto priemones, ir net lengvu kėbulo tipai (pikapai). Sunkvežimo sudėtyje yra traukianti dalys ir krovinių platforma. Apsvarstykite sunkvežimius su nenuimama krovinio platforma su bendra masė 7,5 tonos. Pagrindine sunkvežimių klasifikacija pagal krovinguma:
Sunkvežimio ratų schema gali vayruotis nuo 4x2 iki 8x8, priklausomai nuo variklio galios ir transporto paskirties. Taigi, karjero ar statybinei savivarčiai yra įrengti daugiausę su ratų schema 4x4, 6x4, 6x6, 8x6.
Sunkvežimo važiuoklė arba rėmas padarytas iš patvarous, atsparous smūgiams metalo ir padengtas antikorozinų arba nanokeraminų pagrindas.
Ypatingas dėmesys sunkvežimio konstrukciją skiriamas į galios perdavimą ant ratų, t.y. pavarų dėžės ir tiltai. Miesto ir prekybiniai modeliai pasižymi dideliu sukimo momentu jau esant mažoms apsukoms, tai leidžia išsaugoti manevringumą mieste. Savivarčio ir statybos sunkvežimio pavarų dėžė turi nedidele trukmė tarp perdavimo vieneto, kad naudotį ją bet kokioje aplinkoje, pavyzdžiui, kroviniams vežti ant kalnų arba nelygous kelio. Varančiosios ašys įrengtos tradiciniais ir stebulių reduktoriais, kurė didina bendrą svorį dvigubai.
Kad butų patogiau naudoti kelyje ar miesto aplinkoje sunkvežimaį įrengtį su pasyvaus ir aktyvaus saugumo sistema: prieš-ėjimo sistema, patis reguliuoti žibintai. Be to, moderni mašina atitinka visoms komforto ir ergonomikos reikalavimams kad vairuotojo kabina butū irengta ir perjungimo pavarų dėžė ir lova.